Lékárna Pod Smrkem  Nové Město pod Smrkem
482 311 070, 734 422 737

Poznejte krásy Beskyd

28.12.2021

Přírodní krásy Beskyd jsou na podzim díky sluncem prozářeným barevným listům stromů snad ještě krásnější než jindy. CHKO Beskydy s rozlohou celých 1160 km2 nabízí kromě nádherných scenérií nespočet turistických a kulturních zajímavostí. Jistě vás potěší také husté turistické značení a občerstvení v turistických chatách skoro na každém vrcholu.

Kromě níže zmíněných tipů na výlety musíme zmínit také Lysou horu – královnu Beskyd, kterou si náramně užijete jak pěšky, tak na kole. Cestou na vrchol můžete obdivovat také krásy Satinských vodopádů. K oblíbeným patří také výstupy na Ondřejník, Gruň a Bílý Kříž. Rodiny s dětmi s oblibou navštěvují galerii dřevěných soch v Ostravici či horskou bobovou dráhu na Čeladné.

Pustevny

Pustevny jsou díky dalekým výhledům a jedinečné architektuře jedním z nejnavštěvovanějších míst Beskyd. Z parkoviště v Trojanovicích se vydáte po zelené značce KČT na hřeben a po návštěvě kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti již budete pokračovat po modré značce přímo kolem sochy boha Radegasta – nejznámějšího symbolu tohoto kraje, přes rozhlednu Cyrilku a přes Pustevny zpět. Cestu dolů si můžete vychutnat na koloběžkách, které jsou oblíbenou turistickou atrakcí, nebo využít lanovku, která zde byla postavená už v roce 1840 jako první v Evropě.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


« zpět